OfertaFizjoterapia dzieci

Rehabilitacji dzieci i niemowląt

Wyjątkowe miejsce przyjazne najmłodszym pacjentom. W naszym gabinecie do każdego dziecka podchodzimy indywidualnie i kompleksowo, zapewniając najwyższy standard świadczonych usług.

Prowadzimy rehabilitację w schorzeniach:

Rehabilitacja metodą NDT-Bobath

Rehabilitacja metodą NDT-Bobath stosowana jest u dzieci i niemowląt na całym świecie. Z sukcesami prowadzimy ją u wcześniaków, niemowląt i starszych dzieci z zespołami neurologicznymi, genetycznymi oraz u dzieci z opóźnieniem psychoruchowym .

Jeżeli twój maluszek nie unosi głowy, preferuje jedną stronę ciała, nie lubi leżeć na brzuchu i odwrotnie, odgina się i pręży, zaciska piąstki, nie chwyta zabawek, nie obraca się z pleców na brzuch lub odwrotnie, nie podpiera się , jest niespokojne lub mało ruchliwe, nie siada, nie czworakuje, to ten rodzaj terapii jest właśnie dla niego.

Metoda NDT-Bobath ma pomóc dziecku we wszechstronnym rozwoju tak, aby mogło uzyskać niezależność w życiu i w pełni wykorzystać swoje możliwości ruchowe.

Usprawnianie metodą NDT-Bobath może być łatwo włączone w biologiczny rytm dnia dzieci i niemowląt. Prawidłowo wykonywane zabiegi pielęgnacyjne, karmienie, noszenie dziecka, czy zabawa z nim są odpowiednimi momentami do utrwalania ruchów ćwiczonych przez fizjoterapeutę. rodzice i opiekunowie powinni kontynuować ćwiczenia w warunkach domowych, po odpowiednim przeszkoleniu.

Rehabilitacja dzieci metodą PNF

Metoda PNF (Prioprioceptiv Neuromuscular Facilitation) oznacza torowanie nerwowo-mięśniowe. Ćwiczenia mają na celu zwiększyć siłę mięśni. Podstawowym celem terapii jest praca nad prawidłowym funkcjonowaniem stawów i mięśni.

Pracując tą metodą, postrzegamy ciało pacjenta w sposób całościowy. Wykorzystujemy w terapii silne i zdrowe części ciała aby wzmocnić i usprawnić te słabsze lub uszkodzone.

Istotą metody PNF jest intensywne pobudzenie ekster- i prioprioreceptorów oraz różnych sfer kory mózgowej, ułatwiając (poprzez torowanie) ruch w obszarze uszkodzonym. Poprzez wielokrotne powtarzanie ruchu wytwarzamy nowy wzorzec ruchu, czyli przywrócić przewodnictwo nerwowe w uszkodzonym obszarze.

Terapia wad postawy

Wady postawy

Jest wiele definicji, które określają tą właśnie jednostkę chorobową. Jednak najważniejszym aspektem jest to aby jak najwcześniej rozpoznać problem i zacząć terapię. Postawa wadliwa to taka, gdy pewne elementy odbiegają od wzorca postawy prawidłowej, gdzie nastąpiło zniekształcenie kręgosłupa, klatki piersiowej, kończyn dolnych bądź stóp.

Dlatego też aby wyjść na przeciw problemowi wymieniamy cechy, które pozwolą wykryć odpowiednio szybko wadę u twojego dziecka.

Złe nawyki podczas długotrwałego siedzenia i braku aktywności fizycznej oraz szybkiego wzrostu układu kostno-stawowego mogą doprowadzić do wspomnianych powyżej wad. Bez względu jednak na problem jaki zaobserwujesz u swojego dziecka skorzystaj z konsultacji, a my powiemy ci co z tym dalej robić i czy w ogóle masz sie czym martwić.

Czyż nie lepiej zapobiegać niż leczyć?

Jak wygląda leczenie fizjoterapeutyczne?

Leczenie wad postawy poprzedzone jest badaniem fizjoterapeutycznym całej postawy oraz długości i siły poszczególnych mięśni, których dotyczy patologia. Następnie tworzy się plan terapii.

Kompleksowa terapia wad postawy obejmuje:

Integracja sensoryczna

Terapia Integracji Sensorycznej skierowana jest do pacjentów z zaburzeniami przetwarzania bodźców sensorycznych.

Najczęstsze problemy dzieci, u których procesy przetwarzania sensorycznego nie funkcjonują prawidłowo to: