OfertaDalsza opieka fizjoterapeutyczna

Po pierwszej wizycie, na której został przeprowadzony wywiad oraz badanie fizjoterapeutyczne, została postawiona diagnoza a następnie czas na terapię. Fizjoterapeuta ma wiele możliwości przeprowadzenia terapii. Zadaniem fizjoterapeuty jest odpowiednio dobrać zabiegi indywidualnie do każdego pacjenta co przywróci jego maksymalną zdolność ruchową i funkcjonalną.

Pacjent przeważnie oprócz fizjoterapii indywidualnej ma zalecone postępowanie w życiu codziennym czyli np. będą to ćwiczenia do wykonywania w domu, pozycje zabezpieczające przed wykonywaniem nieprawidłowo czynności życia codziennego a także zalecenia dotyczące zdrowego stylu życia.

Jednak jeśli już raz trafiłeś do fizjoterapeuty to wiesz jak ważna jest profilaktyka i jak ważne jest to aby do czasu do czasu pokazać się fizjoterapeucie aby ten sprawdził czy wszystko jest w porządku z twoim układem ruchu.

Dlaczego warto chodzić do fizjoterapeuty?

Nawet jeśli nic ci obecnie nie dolega, nie boli cię w krzyżu, czy też nie odczuwasz bólu w barku to profilaktycznie powinieneś zasięgnąć porady fizjoterapeuty.

Z naszym zdrowiem jest trochę tak jak z samochodem. Jak nic to nic ale jak się coś psuje to już poważnie. A przecież z samochodem jeździmy na przeglądy a jeśli już chodzi o nasze zdrowie to wygląda to znacznie gorzej.

Mówisz sobie. Nic mnie nie boli to po co mam się badać.

Nic bardziej mylnego! Jak wiesz teraz duży nacisk kładzie się na profilaktykę bo lepiej zapobiegać niż leczyć.

Tak samo jest z wizytą u fizjoterapeuty. Powinieneś kontrolować swój układ ruchu co pewien czas choćby dlatego ,że jeśli trafisz do fizjoterapeuty, a on podczas badania stwierdzi że istnieje jakiś problem funkcjonalny ,który za jakiś czas może spowodować np. wypadnięcie dysku jest w stanie zareagować i ustrzec cię przed takim incydentem.

Jeśli np. planujesz jakąkolwiek aktywność fizyczną wybierz się do fizjoterapeuty. On podpowie ci jaka forma ruchu jest dla ciebie najkorzystniejsza i wytłumaczy ci co powinieneś robić aby nie doszło do kontuzji.

Warto nie lekceważyć tego typu symptomów i udać się do fizjoterapeuty. On zbada postawę twojego dziecka i powie czy istnieje problem z którym powinniście popracować.

Z wadami postawy u dzieci jest tak ,że czym wcześniej zostają poddane terapii tym efekty są szybsze i lepsze. Jeśli jednak to zaniedbasz wówczas podczas przyspieszonego rozwoju wada się znacznie pogłębi. W konsekwencji może dojść do nieodwracalnych zmian w układzie kostnym i nic już z tym nie da rady zrobić.

Aby skorzystać z konsultacji fizjoterapeutycznej nie potrzebujesz skierowania od lekarza. Możesz zadzwonić i się umówić.